Salon Poezji zaprasza

Salon Poezji zaprasza

Salon Poezji w Seattle zaprasza na spotkanie z poezją Elżbiety Lisak Dudy. Podczas spotkania prezentowany będzie najnowszy tomik poetki „Południe i Zmierzch”.

Sobota, 22 czerwca, 5pm

Dom Polski Seattle / Polish Cultural Center

 

Elżbieta Lisak-Duda jest poetką, ale pisze także opowiadania i felietony. Debiutowała na łamach „Radaru” w latach osiemdziesiątych. Jest autorką tomików poetyckich: Wsłuchana w dotykHistoria złotej rybkiDama z reklamówkąWieczory, i najnowszego, Południe i zmierzch. Jej wiersze można znaleźć w ponad trzydziestu edycjach zwartych i sporej liczbie czasopism. Tłumaczone były na język angielski i ukazały się w kulturalnym czasopiśmie amerykańskim „Espresso ink”. Autorka należy do oddziału warszawskiego Związku Literatów Polskich i Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego w Katowicach. Jest laureatką kilku konkursów poetyckich, ale także — swego czasu — konkursów recytatorskich, nawet na szczeblu ogólnopolskim.

Od 2005 roku współpracuje z redakcją radia polonijnego Radio Wisła w Seattle (WA, USA), nagrywając audycje z cyklu „Listy z Polski” i felietony pod hasłem „A to Polska właśnie” oraz ”To czytałam — polecam”.

W 1989 roku wyróżniona została odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”.

 

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Details

Starts On

June 22, 2019 - 5:00 pm

Venue

Polish Cultural Center

1714 18th Avenue
Seattle
WA
United States
98122
P: 206-322-3020
https://polishhome.org
Scroll to top