Sentymentalne Metamorfozy – Teatr Hybrydy

Dom Polski w Seattle i Szkoła Polska im. ks. Jana Twardowskiego w Bellevue serdecznie zapraszają 3 października 2023 r o godzinie 7:30 wieczorem na spektakl SENTYMENTALNE METAMORFOZY w wykonaniu artystów z Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie.

SENTYMENTALNE METAMORFOZY to spektakl muzyczny o przewrotnych relacjach damsko-męskich w formie lekkich i zabawnych skeczy kabaretowych autorstwa Stefanii Grodzieńskiej, Juliana Tuwima i Mariana Hemara, przeplatanych wesołymi szlagierami z okresu międzywojennego oraz lat 60. I 70. XX w. W programie znajdują się także refleksyjne przeboje wykonywane przy gitarowym akompaniamencie, z repertuaru m.in. Marka Grechuty, Seweryna Krajewskiego, Piotra Szczepanika i Janusza Laskowskiego oraz autorskie piosenki napisane specjalnie dla Teatru Hybrydy przez młodych twórców.

Teatr Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego, jeden z najstarszych teatrów studenckich w Polsce, działa od 1957 r. Jest kontynuatorem legendarnych Hybryd, z których wywodzą się tacy artyści jak Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Urszula Dudziak, Krzysztof Komeda i wielu innych. W 2005 roku został reaktywowany na Uniwersytecie Warszawskim. W zespole działają studenci, doktoranci i absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego. W repertuarze teatru jest kilkadziesiąt spektakli i koncertów, wykorzystujących teksty najlepszych polskich poetów i dramaturgów, a także nieco lżejsze formy komediowe, farsy, kryminały czy pokazy choreograficzne.

Teatr Hybrydy odbył kilkaset występów w kraju i za granicą w teatrach, ośrodkach kultury i muzeach. Brał też udział w wielu festiwalach i przeglądach, zdobywając nagrody. W Seattle teatr gościł dwukrotnie zdobywając ogromne uznanie naszej publiczności. W programie słowno-muzycznym SENTYMENTALNE METAMORFOZY wystąpią: dyrektor i reżyser teatru, Maciej Dzięciołowski, wokalista i gitarzysta , Krystian Czaja oraz aktor i wokalista, Tomas Senda. Serdecznie zapraszamy!

Bilety w cenie $20-25 można kupić przez Evenbrite: https://www.eventbrite.com/e/sentymentalne-metamorfozy-teatr-hybrydy-tickets-708155581407?aff=oddtdtcreator&fbclid=IwAR1MTWG88DXXZV3NV0IRdRu8JHt6LOFswO9jGW8eHiDKR2_bSxESRqdnypk